Hide/Show Panels Hide/Show Panels
Ostatnie Artykuły
Pożegnalne strofy dl...
Post i modlitwa o po...
Kalendarium Wspólnot...
Grafik postu powołan...
Zaproszenie na Dni S...
75 lat działaności m...
KALENDARIUM 2018 Wsp...
KTÓŻ JAK BÓG!

Witamy w 'okienku' michalitek. Służy nam ono jako wirtualne miejsce spotkań, wymiany myśli, doświadczeń i przyczynia się - mamy nadzieję - do głoszenia Dobrej Nowiny: Bóg jest Miłością.
Ze św. Michałem Archaniołem i Chórami Aniołów -chwalmy Pana!

ADRES DOMU GENERALNEGO

Zgromadzenie Sióstr Św Michała Archanioła
ul. Ks. Markiewicza 22
38-430 Miejsce Piastowe
tel. 013 4353013 fax: 013 4338132
email: siostry(at)michalitki.pl
nr konta: 24124014571111000019291664

Polecamy

Nasze Misje
Michalici.pl
Rodzina Salezjanska
Ruch MAITRI
Pomoc Dzieciom La Salette
Nie bądź obojętny

off
Profesja Wieczysta
Dom Generalny
profeskiMIEJSCE PIASTOWE. 18 czerwca 2008 r. Trzy nasze siostry: Kinga Sokołowska, Grażyna Gołda i Dorota Szadkowska w kaplicy Macierzystego Domu Zgromadzenia złożyły śluby wieczyste. Mszy świętej przewodniczył o. gen. Kazimierz Radzik. Eucharystię koncelebrowało kilku innych księży michalitów oraz proboszczowie rodzinnych parafii sióstr. W świętowaniu wieczystej profesji wzięli udział najbliżsi z rodzin i przyjaciele naszych neoprofesek. Szczególnie ważna była obecność rodziców, który błogosławili swoje córki na ich wieczyste oddanie się Bogu poprzez ślub czystości, ubóstwa i posłuszeństwa. Matka Gen. Natanaela Bednarczyk w imieniu Kościoła i Zgromadzenia przyjęła ich profesję. Ciebie, Boże, wysławiamy w darze powołania naszych Sióstr.
Dodane przez cssma dnia 19 czerwiec 2008 09:55 · Czytaj więcej · 2 Komentarzy · 7356 Czytań · Drukuj · PDF document
Nowicjat w Tatrach
Formacjanews: tatryMin.JPGAbrahamie i Mojżeszu uczcie nas wędrować szlakami woli Bożej...
Czerwiec jest szczególnie wyczekiwanym miesiącem przez Siostry Nowicjuszki. Bowiem w tym miesiącu każdego roku, przez osiem pełnych dni mają możliwość doświadczyć innego rodzaju formacyjnej pustyni, tak różnej od tej, którą przeżywają w ciągu dwuletniego pobytu w nowicjacie. Jest to czas wędrowania po szczytach naszych pięknych Tatr. Do wspinaczki górskiej zaprosiłyśmy dwóch Starotestamentalnych Patriarchów: Abrahama i Mojżesza, których traktowałyśmy jako duchowych przewodników. To oni pomagali nam przekraczać siebie pośród doświadczeń i trudu wspinaczki złączonej z rożnymi próbami na górskich szklakach.

Dodane przez cssma dnia 17 czerwiec 2008 19:26 · Czytaj więcej · 3 Komentarzy · 6003 Czytań · Drukuj · PDF document
Imieninowo i baśniowo
Z naszych Wspólnot
Solenizantki wakacyjne ZĄBKI. 12.06. w naszym przedszkolu świętowaliśmy imieniny s. Lucyny, p. Małgosi, p. Hani, p. Ani, p. Heni i p. Eli. Z tej okazji nasze Solenizantki zostały zaproszone na bajkę pt. "Kopciuszek" przygotowaną przez grupę 5- latków. Gdy w przedszkolu panowała już świąteczna atmosfera i dzieci były gotowe do występu, w drzwiach sali pojawiły się "przecudne" zwierzaki. Nawet się nie domyślacie jakie! Nasze Solenizantki bardzo poważnie podeszły do zaproszenia na swoje imieniny- na taką "imprezkę" nie można udać się bez odpowiedniego stroju! Znalezienie nie sprawiło problemu, gdyż w szafach z "garderobą" są rzeczy "do wyboru, do koloru". Poczucia humoru również żadnej nie zabrakło. A jaką radość sprawił dzieciom widok s. Lucyny i Pań w przebraniu!!! Po bajce Solenizantki zostały obdarowane kwiatami i laurkami wykonanymi przez swoich podopiecznych.
Dodane przez cssma dnia 17 czerwiec 2008 18:52 · Czytaj więcej · 0 Komentarzy · 3618 Czytań · Drukuj · PDF document
Przed wakacjami
Z naszych Wspólnot
spotkanie ze smokiem KRAKÓW. Zbliżające się wakacje przypominają o tym, że dla niektórych- obecnie jeszcze przedszkolaków- od września rozpocznie się nowy rozdział w życiorysie zatytułowany: szkoła. Nasze przedszkolaki ze śpiewem na ustach: a my nie chcemy jeszcze iść, tak bardzo nam tu dobrze, że nie chcemy wcale jeszcze iść..., uroczyście żegnały się z przedszkolem. Najpierw uczyniły to dzieci młodsze opuszczające przedszkole tylko na okres wakacji. Wraz z s. Joachimą przedstawienie dla zaproszonych gości przygotowały o Borsuku Samotniku. Potem na przedszkolną scenę wkroczyły Starszaki pamiętając, że to ich jeden z ostatnich występów w przedszkolu.
Dodane przez cssma dnia 17 czerwiec 2008 17:58 · Czytaj więcej · 1 Komentarzy · 6638 Czytań · Drukuj · PDF document
Piknik w Jaśle
Z naszych Wspólnot
teatrzyk12 czerwca młodzież z Ekonomika i scholi z Fary przygotowała i poprowadziła zabawy i gry integracyjne dla dzieci ze szkoły nr 5 w Jaśle. Dzieci z radością i ochotą przyjęły propozycję zabawy, śpiewu i tańców. Nie zabrakło zabawy: krasnoludek, misie dwa, cebuli, bajki, zabawy i zamku, księżniczce. Młodzież wraz z Siostrami - Dianą i Kingą starała się umilić czas chorym dzieciom.

 

Dodane przez cssma dnia 17 czerwiec 2008 16:15 · Czytaj więcej · 0 Komentarzy · 5210 Czytań · Drukuj · PDF document
Poświęcenie figury św. Michała Arch
Z naszych Wspólnot
figura MichalaPRZYTYK. 8 czerwca 2008 roku została poświęcona figura św. Michała Archanioła usytuowana przed Domem Zakonnym naszych Sióstr. Obrzędu poświęcenia dokonał ks. proboszcz parafii Henryk Jagieło,  po Mszy św. o godz. 16.00 sprawowanej w intencji uproszenia błogosławieństwa św. Michała dla parafii, a zwłaszcza istniejącej od niedawna wspólnoty Czcicieli naszego Patrona. Fundatorem figury i postumentu jest były parafianin pan Tadeusz Grotek.  Na zakończenie celebracji wspólnie odmówiliśmy akt poświęcenia się św. Michałowi Archaniołowi. Wszyscy uczestnicy tej uroczystości otrzymali pamiątkowe obrazki z naszym Patronem i ... cukierkowego michałka, co z reszta stało się niemałą przyczyną radości.
Dodane przez cssma dnia 13 czerwiec 2008 19:36 · Czytaj więcej · 0 Komentarzy · 3751 Czytań · Drukuj · PDF document
Zwycięstki album
Z naszych Wspólnot
dzieci z Glogowa MlpGŁOGÓW MAŁOPOLSKI. W dniach 6 i 7 czerwca Dzieci z Koła Misyjnego wzięły udział w Kongresie Misyjnym w Krakowie. A był to udział szczególny, bo łączył się z odbiorem nagród!!! Trzy drugie miejsca: jedno zbiorowe i dwa indywidualne w VII edycji Ogólnopolskiego Konkursu "Mój szkolny kolega z misji". Laureatami są klasy 4, 5 i 6 (za misyjne kolędowanie udokumentowane w albumie wysłanym na Konkurs), a indywidualnie Gosia Depa (za prezentację multimedialną o pracy Koła Misyjnego) i Asia Pado (za napisane przez nią nabożeństwo misyjne).

Dodane przez cssma dnia 12 czerwiec 2008 22:13 · Czytaj więcej · 1 Komentarzy · 6563 Czytań · Drukuj · PDF document
Nazwałem Was Przyjaciółmi
Z naszych Wspólnot
Lednica 2008JASŁO. W dniach 6 i 7 czerwca 2008 r. spora grupa młodzieży z Zespołu Szkół nr 4 w Jaśle wraz z Siostrami . Kingą i Dianą uczestniczyła w XII Ogólnopolskim Spotkaniu Młodych nad Lednicą. Pierwszym etapem naszej pielgrzymki było zwiedzanie Sanktuarium w Licheniu.
W sobotni poranek udaliśmy sie na Pola Lednickie. Wraz z tysiącami ludzi z całej Polski przez upalny dzień trwały przygotwania do wieczornej liturgii. Tematem tegorocznego spotkania młodych była przyjaźń. Słowa: Nazwałem was przyjaciółmi, którymi Pan Jezus zwracał sie do swoich uczniów, bardzo mocno wybrzmiały w sercach wszystkich uczestników.

Dodane przez cssma dnia 10 czerwiec 2008 10:27 · Czytaj więcej · 2 Komentarzy · 12008 Czytań · Drukuj · PDF document
Wieści z Szydłowca i z Ząbek
Z naszych Wspólnot
Indianie?Dzień Dziecka w naszym Przedszkolu. 30 maja na zaproszenie Burmistrza Miasta Szydłowca nasze przedszkolaki w żółtych chusteczkach i lizakiem w kształcie słońca udały się na dziedziniec zamkowy, na uroczystości z okazji ich święta - Dnia Dziecka. W programie spotkania znalazły się wiersze czytane dzieciom przez dorosłych, występy zespołu Mix Band z najpiękniejszymi przebojami piosenki dziecięcej, pokazy iluzji na wesoło, konkurs plastyczny, karaoke, bajkowe malowanie wszystkich bladych twarzy, pokazy wozów policyjnych i strażackich. Nie zabrakło też tego, co dzieci lubią najbardziej, czyli słodyczy.
Dodane przez cssma dnia 07 czerwiec 2008 15:38 · Czytaj więcej · 0 Komentarzy · 12267 Czytań · Drukuj · PDF document
Michayland
Dom Generalny
zbp M RojkiemZlot Aniołów w Miejscu Piastowym?!!! Ponad trzy tysiące anielsko usposobionych młodych pielgrzymów przybyło z różnych części Polski na spotkanie do Krainy św. Michała Archanioła. Dzieci, choć nie zawsze "anioły", dzięki posłudze michalitek i michalitów, chętnie przybywają na coroczne spotkania zwane Michaylandem. Tu chwalą Pana Boga nie tylko w czasie Eucharystycznej liturgii, ale także przez śpiew, taniec, dobrą zabawę, konkursy itp. W tym roku jedni robili sobie "anielską fryzurę", inni chcieli wyglądać "jak malowani", jeszcze inni próbowali swoich plastycznych lub sportowych umiejętności. A na pewno nikt się nie nudził. Atrakcji było tyle, że nawet niejeden Anioł Stróż zdołał się "zagapić" i trzeba było pomagać dzieciom odnaleźć ich opiekunów lub odwrotnie.
Dodane przez sdawida dnia 04 czerwiec 2008 00:17 · Czytaj więcej · 1 Komentarzy · 10162 Czytań · Drukuj · PDF document
Nowi Czciciele św. Michała Archanioła
Z naszych Wspólnot

news: czcicielePrzytM.JPG PRZYTYK k/Radomia 27 maja 2008 r. we wtorek w parafii grupa 23 osób uroczyście wstąpiła do Ruchu Apostolskiego św. Michała Archanioła. Opiekunem grupy Czcicieli jest s. Dominika Tuzimek. Przez 3 miesiące trwało duchowe przygotowanie do uroczystego aktu przyrzeczenia złożonego podczas Eucharystii i poprzedzonego pisemną deklaracją. Całej uroczystości przewodniczył Generalny Moderator Ruchu ks. Bogdan Galek. W Roku św. Michała dla parafii Przytyk to kolejny michałowy akcent, po pielgrzymce do Miejsca Piastowego na rozpoczęcie Roku św. Michała i Niedzieli Anielskiej przeprowadzonej w parafii przez ks. Piotra Prusakiewicza. Niech błogosławieństwo naszego Patrona obficie rozleje się na tę przytycką ziemię.

Dodane przez cssma dnia 03 czerwiec 2008 02:04 · Czytaj więcej · 0 Komentarzy · 4532 Czytań · Drukuj · PDF document
Strona 131 z 139 << < 128 129 130 131 132 133 134 > >>
off
Wydarzenia
PonWtŚrCzwPiSoNie
1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30 31
Na dzisiaj
Losowa fotka
skecz nowicjuszek
skecz nowicjuszek
imieniny Matki Generalnej
Pomoc Shoutbox
Tylko zalogowani mogą dodawać posty w shoutboksie.

smc
15/05/2019 20:19
W Radio Fara o śp. s. Gabrieli Sporniak link

smc
10/05/2019 19:58
"Chwila z Matką Anną" link

smc
10/05/2019 19:57
Dziękczynienie na Nabożeństwie Fatimskim link

smc
07/02/2019 10:37
W radio Fara o michalickim powołaniu link

smc
20/01/2019 21:45
Radio Fara informacja o Sł.B. Matce Annie Kaworek link

smc
15/01/2019 19:16
Radio Watykańskie informacja o heroiczności cnót Sł.B. Anny Kaworek link

smc
04/01/2019 01:32
Modlitwa o beatyfikację Matki Anny, kazanie ks. K. Poświata CSMA link

smc
01/10/2018 17:12
Fotorelacja ze spotkania Rodzin Zaprzyjaźnionych w Miejscu Piastowym link

smc
16/09/2018 12:21
III Kongres Młodych Osób Konsekrowanych link

sMonika
05/09/2018 18:49
O Michalitkach w TVP "Coś dla Ciebie" link

smc
14/08/2018 22:26
Michalitka wśród twórców Oratorium Kalwaryjskiego "Oto Matka Twoja" link

smc
10/07/2018 22:35
Polecamy krótki montaż po spotkaniu misyjnym w Radomiu link

Archiwum
Logowanie
Nazwa Użytkownika

Hasło

Zapamiętaj mnieNie jesteś jeszcze naszym Użytkownikiem?
Kilknij TUTAJ żeby się zarejestrować.

Zapomniane hasło?
Wyślemy nowe, kliknij TUTAJ.