Hide/Show Panels Hide/Show Panels
Ostatnie Artykuły
Kalendarium Wspólnot...
Grafik postu powołan...
Zaproszenie na Dni S...
75 lat działaności m...
KALENDARIUM 2018 Wsp...
Program Czuwania na ...
Program formacyjny
KTÓŻ JAK BÓG!

Witamy w 'okienku' michalitek. Służy nam ono jako wirtualne miejsce spotkań, wymiany myśli, doświadczeń i przyczynia się - mamy nadzieję - do głoszenia Dobrej Nowiny: Bóg jest Miłością.
Ze św. Michałem Archaniołem i Chórami Aniołów -chwalmy Pana!

ADRES DOMU GENERALNEGO

Zgromadzenie Sióstr Św Michała Archanioła
ul. Ks. Markiewicza 22
38-430 Miejsce Piastowe
tel. 013 4353013 fax: 013 4338132
email: siostry(at)michalitki.pl
nr konta: 24124014571111000019291664

Polecamy

Nasze Misje
Michalici.pl
Rodzina Salezjanska
Ruch MAITRI
Pomoc Dzieciom La Salette
Nie bądź obojętny

off
Triduum Paschalne
Dom Generalny
adoracja Krzyża"Patrząc na mękę Zbawiciela, mamy rozpłomieniać serca nasze miłością ku bliźnim, większym pragnieniem, aby jak najwięcej dusz do Boga pociągnąć i zbawić (Bł.ks.B.Markiewicz)
W tych dniach szczególnie rozmyślamy nad wydarzeniami zbawczymi, adorując w naszych kaplicach i kościołach Chrystusa Eucharystycznego. W każdym kościele w Wielki Czwartek zatrzymujemy się przy Ciemnicy, a w Wielki Piątek i w Wielką Sobotę przy Grobie Pańskim.

Dodane przez cssma dnia 21 marzec 2008 20:27 · Czytaj więcej · 0 Komentarzy · 4730 Czytań · Drukuj · PDF document
Zmarła s. Czesława
Dom Generalny
s. CzesławaŚp. S. Czesława (Katarzyna) Galant zasnęła w Panu wieczorem (ok.21.20) 19.03.2008 r. Przed południem tego dnia Siostra przyjęła sakrament namaszczenia chorych i wiatyk. Przeżyła 91 lat, w zakonie 75 lat, w tym 73 jako profeska. Pochodziła ze Strachociny k. Sanoka. Do Miejsca Piastowego przyjechała już w 1928 roku i do 1932 przebywała w domu zgromadzenia jako wychowanka. W 1933 roku przybyła ponownie, tym razem po to, by rozpocząć postulat. Po złożeniu ślubów zakonnych pracowała na placówkach w Godowej, Jaśle, Widełce, Jastrzębiu, Kowali, Przytyku, Błotnicy, Toruniu, Solcu n/Wisłą. Do Domu Macierzystego Zgromadzenia wróciła w 1997 r. Przez ostatnie lata była już ciężko chora i potrzebowała opieki. Dziś powierzamy Dobremu Bogu jej duszę, wierząc, że w Jego Domu znajdzie odpoczynek po wszystkich trudach życia i długich cierpieniach ostatnich lat. Nabożeństwo pogrzebowe odbyło się w Miejscu Piastowym, w Wielki Piątek. Dobry Jezu, a nasz Panie, daj jej wieczne spoczywanie...
Dodane przez cssma dnia 21 marzec 2008 13:51 · Czytaj więcej · 1 Komentarzy · 4819 Czytań · Drukuj · PDF document
Niedziela Palmowa
Z naszych Wspólnot
news: MagdalMin.JPGSzydłowiec. 16 marca 2008. Już po raz szósty na szydłowieckim Rynku Wielkim zorganizowany został Kiermasz Wielkanocny. Impreza odbywała się w Niedzielę Palmową, a patronowali jej Burmistrz Miasta i Rady Miejskiej w Szydłowcu oraz ks. Proboszcz Parafii św. Zygmunta. Dla naszego miasta jest to wydarzenie kulturalne, w którym uczestniczy wiele osób zainteresowanych kulturą ludową, tradycją i obrzędowością Świąt Wielkanocnych. Podczas trwania Kiermaszu można podziwiać, a także spróbować wypieków i potraw wielkanocnych, oraz posłuchać tradycyjnej muzyki ludowej.

Dodane przez cssma dnia 17 marzec 2008 23:53 · Czytaj więcej · 0 Komentarzy · 4261 Czytań · Drukuj · PDF document
Spotkanie młodych w Krośnie
powolaniana spotkaniu z młodzieżąBądźmy uczniami i świadkami Chrystusa w mocy Ducha Świętego.
Pod takim hasłem przebiegało tegoroczne Spotkanie Młodych Archidiecezji Przemyskiej (14 do16 marca), na które przybyło do Krosna ponad 4 tys. młodych ludzi. Każde takie spotkanie w ramach Niedzieli Palmowej ma na celu przygotowanie młodzieży do tematyki Światowych Dni młodych i stanowi ważny element duchowej formacji. W tym roku Ojciec Święty Benedykt XVI poprzez słowa orędzia na XXIII Światowy Dzień Młodych zachęca do pogłębienia prawdy o Duchu Świętym i Jego działaniu w Kościele. Toteż program Spotkania w Krośnie ukierunkowany był na pogłębienie świadomości naszej wiary w Ducha Świętego, który daje nam moc i uzdalnia do świadczenia o Jezusie.

Dodane przez cssma dnia 17 marzec 2008 10:56 · Czytaj więcej · 1 Komentarzy · 4382 Czytań · Drukuj · PDF document
Hosanna Synowi Dawidowemu
Z naszych Wspólnot
śpiewajmy hosannaZąbki. Dzisiejsza niedziela wprowadziła nas w przeżywanie Wielkiego Tygodnia. W naszej wspólnocie był to dzień bogaty w różnego rodzaju posługi i wydarzenia. Od samego rana przed każdą Mszą św. s. Patrycja z Bielankami rozprowadzała palmy, z których dochód będzie przeznaczony na wakacyjny wyjazd dzieci uboższych z naszej parafii.
O godz. 10.00 radosnym śpiewem Hosanna rozpoczął się na placu przy dolnym kościele obrzęd poświecenia palm i uroczysta procesja do kościoła, w której przede wszystkim wzięły udział dzieci w wieku przedszkolnym. Nasze przedszkolaki przyszły z palmami wykonanymi własnoręcznie na zajęciach w przedszkolu.

Dodane przez cssma dnia 16 marzec 2008 23:25 · Czytaj więcej · 0 Komentarzy · 4484 Czytań · Drukuj · PDF document
Juniorackie świętowanie
Formacjasiostry junioratkiMIEJSCE PIASTOWE Tobie święty Józefie zawierzam i ufam twojemu wstawiennictwu... Tobie powierzam moje śluby zakonne... Uproś mi łaskę, abym jak Ty żyła na chwałę Bożą....
Takimi słowami zawierzały swoje życie św. Józefowi Siostry Junioratki, zwłaszcza te, które przygotowują się w tym roku do złożenia ślubów wieczystych. Patronalne święto wszystkich naszych Sióstr Junioratek przypada w Uroczystość św. Józefa, Oblubieńca Najświętszej Maryi Panny.
Dodane przez cssma dnia 13 marzec 2008 04:15 · Czytaj więcej · 1 Komentarzy · 4670 Czytań · Drukuj · PDF document
Spotkanie rocznikowe
Formacja
news: rocznspM.jpgKRAKÓW Słuchaj Izraelu! ciebie wybrał Pan, Bóg twój (Pwt 6,4.7,6) . W dniach 6-9 marca 2008 Pan zaplanował dla grupy sióstr s. Doroty Pawłowskiej, s. Alicji Roś, s. Ewy Górlickiej, s. Agnieszki Zych, s. Lucyny Wajdy, s. Lidii Gumiennej, s. Agnieszki Buczkowskiej czas wsłuchiwania się w Słowo Boże i odkrywania daru wybrania. Spotkanie odbyło się w naszym domu w Krakowie przy ul. Kosocickiej. Zorganizowaniem tych dni formacyjnych zajęła się, oczywiście, s. Leonia Przybyło, radna gen. Z posługa Słowa i Sakramentów przybył Ojciec Albert Oksiędzki.
Dodane przez cssma dnia 11 marzec 2008 17:39 · Czytaj więcej · 0 Komentarzy · 4557 Czytań · Drukuj · PDF document
Rekolekcje Wielkopostne w KPW "Nasz Dom"
Formacja
news: ks.rekol.min.JPG MIEJSCE PIASTOWE Spowiedzią I piątkową rozpoczęłyśmy w naszej placówce wychowawczej REKOLEKCJE WIELKOPOSTNE, które poprowadził KS.MAREK WIŚNIEWSKI, michalita z Soboty. W związku z ROKIEM ŚW.MICHAŁA ARCHANIOŁA w naszych Zgromadzeniach, rekolekcje dla dziewcząt były poświęcone tematyce naszego Patrona oraz walce dobra ze złem. Rekolekcjonista odprawił Mszę św. w Kaplicy św. Michała Arch. w Sanktuarium na Górce, zakończoną odmówieniem Aktu zawierzenia się św.Michałowi. Kolejnym punktem była Droga Krzyżowa w plenerze przy Sanktuarium, na którą wybraliśmy się niosąc duży krzyż, a każdy niósł w swoim ręku świecę. Wieczorem wysłuchałyśmy I konferencji, poświęconej min. Św.Michałowi, oraz problemowi grzechu. Ten dzień został zakończony wspólnym wieczornym pacierzem i Apelem Jasnogórskim.
Dodane przez cssma dnia 10 marzec 2008 10:18 · Czytaj więcej · 0 Komentarzy · 5351 Czytań · Drukuj · PDF document
Modlitwy za przyczyną św. Michała Archanioła
Z naszych Wspólnot
news: kosciolZabki.jpgZĄBKI. Księga próśb i podziękowań.
Od niedzieli 09. 03. 2008 r., oficjalnie w naszej wspólnocie została rozpoczęta nieustanna nowenna przez przyczynę Św. Michała Archanioła. W kościele parafialnym po każdej Mszy św. było czytane ogłoszenie o możliwości składania próśb i podziękowań, które zostaną wpisane do specjalnej księgi. Odzew parafian był natychmiastowy.
Informacja ta została też zamieszczona w gablotce przy kościele. Wielu parafian odwiedza stronę internetową naszego Zgromadzenia, dlatego także tutaj przypominamy o możliwości składania próśb o modlitwę przez wstawiennictwo Św. Michała Archanioła:
Dodane przez cssma dnia 10 marzec 2008 10:00 · Czytaj więcej · 0 Komentarzy · 4888 Czytań · Drukuj · PDF document
Dzień Kobiet w Przedszkolu
Z naszych Wspólnotbyć kobietą...ZĄBKI . Zapamiętaj sobie: dzisiaj jest Dzień Kobiet!
Wprawdzie Dzień Kobiet dopiero w sobotę, ale dzisiaj dzieciaki z naszego przedszkola, ściślej mówiąc czterolatki, wyprzedziły ten dzień i przygotowały dla Sióstr i Pań scenkę teatralną. Przedszkole zamieniło się w wiosenną łąkę pełną kwiatów. Dzieciaki każdej Siostrze i Pani wraz z kwiatkiem zarecytowały specjalny wierszyk.
Dodane przez cssma dnia 06 marzec 2008 21:35 · Czytaj więcej · 1 Komentarzy · 17037 Czytań · Drukuj · PDF document
Rekolekcje w Ekonomiku
Z naszych Wspólnot
grajmy PanuJASŁO Trwają rekolekcje wielkopostne młodzieży Zespołu Szkół Nr 4 w Jaśle. Uczeń słucha Mistrza, to temat pierwszego dnia modlitewnego spotkania z Chrystusem. Nauki rekolekcyjne głosi ks. Andrzej Sroka z par. św. Stanisława w Jaśle. Wprowadzeniem do tego tematu była pantomima wykonana przez członków Szkolnego Koła Teatralnego. Rekolekcje odbywają się w gościnnym kościele OO Franciszkanów, ponieważ jest największy w Jaśle i może nas wszystkich pomieścić. Świątynia rozbrzmiewała żarliwym śpiewem, któremu przewodniczyła schola i zespół muzyczny, stworzony przez uczniów z Ekonomika, pod przewodnictwem s. Diany i s. Kingi.
Dodane przez cssma dnia 18 luty 2008 23:09 · Czytaj więcej · 1 Komentarzy · 3977 Czytań · Drukuj · PDF document
Strona 130 z 136 << < 127 128 129 130 131 132 133 > >>
off
Wydarzenia
PonWtŚrCzwPiSoNie
1 2 3 4 5 6
7 8 9 10 11 12 13
14 15 16 17 18 19 20
21 22 23 24 25 26 27
28 29 30 31

Dzisiaj:
- W intencji nowych powołań post i modlitwę podejmuje s. Monika Gronek
Post powołaniowy

Jutro:
- W intencji nowych powołań post i modlitwę podejmuje s. Katarzyna Świątek

Na dzisiaj
Losowa fotka
Koncert życzeń na koniec
Koncert życzeń na koniec
Pierwsze śluby 2007
Pomoc Shoutbox
Tylko zalogowani mogą dodawać posty w shoutboksie.

smc
20/01/2019 21:45
Radio Fara informacja o Sł.B. Matce Annie Kaworek link

smc
15/01/2019 19:16
Radio Watykańskie informacja o heroiczności cnót Sł.B. Anny Kaworek link

smc
04/01/2019 01:32
Modlitwa o beatyfikację Matki Anny, kazanie ks. K. Poświata CSMA link

smc
01/10/2018 17:12
Fotorelacja ze spotkania Rodzin Zaprzyjaźnionych w Miejscu Piastowym link

smc
16/09/2018 12:21
III Kongres Młodych Osób Konsekrowanych link

sMonika
05/09/2018 18:49
O Michalitkach w TVP "Coś dla Ciebie" link

smc
14/08/2018 22:26
Michalitka wśród twórców Oratorium Kalwaryjskiego "Oto Matka Twoja" link

smc
10/07/2018 22:35
Polecamy krótki montaż po spotkaniu misyjnym w Radomiu link

Archiwum
Logowanie
Nazwa Użytkownika

Hasło

Zapamiętaj mnieNie jesteś jeszcze naszym Użytkownikiem?
Kilknij TUTAJ żeby się zarejestrować.

Zapomniane hasło?
Wyślemy nowe, kliknij TUTAJ.